Генерал НАТО про навчання Захід-2017: схоже на підготовку до великої війни

Новое Время
Генерал НАТО про навчання Захід-2017: схоже на підготовку до великої війни

Масштабні білорусько-російські військові навчання Захід-2017 схожі на підготовку до великої війни, заявив колишній голова військового комітету НАТО генерал Петр Певел.

"В цілому те, що ми бачимо, це серйозна підготовка до великої війни", - сказав генерал НАТО в інтерв'ю агентству AP, передає Delfi.

За словами чеського генерала, навчання Захід-2017 не повністю "прозорі". Згідно з його оцінкою, у військових маневрах задіяні від 70 до 100 тисяч військових, хоча Москва заявляла про участь близько 12 700 військовослужбовців.

"У нас висока концентрація військових сил в країнах Балтії і в Чорному морі, тому потенційно виникнення інцидентів є досить високим через фактори людської або технічної помилки. Ми повинні бути впевнені, що не відбудеться ескалації конфлікту в результаті ненавмисних інцидентів", - зазначив Павел.

Нагадаємо, що 16 вересня начальник британського Генерального штабу головний маршал авіації Великої Британії Стюарт Піч змінив на посту голови військового комітету НАТО генерала армії ЗС Чехії Петра Павла.

14 вересня в Білорусі стартували масштабні військові навчання за участю Росії Захід-2017. Планується, що в навчаннях візьмуть участь до 13 тисяч військовослужбовців. Маневри триватимуть до 20 вересня.

З 17 вересня спільне стратегічне навчання збройних сил Білорусі і Росії Захід-2017 перейшло в активну фазу.

Також в Міноборони Білорусі назвали недостовірною інформацію про 100 тисяч військових, які беруть участь у військових навчаннях Захід-2017.