У НАБУ розкрили подробиці спецоперації проти "бурштинової мафії" (фото)

Дзеркало Тижня 1
У НАБУ розкрили подробиці спецоперації проти

Фігурантами справи є депутати, чиновники, судді, прокурори.

У рамках спецоперації проти учасників злочинних схем, пов'язаних з видобуванням бурштину, 19 червня детективи НАБУ затримали сімох осіб. Їх підозрюють у дачі та одержання хабарів за сприяння іноземної компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За даними слідства, співучасниками злочину є два народних депутата, повідомляє прес-служба НАБУ.

Слідство, яке проводили спільно НАБУ і ФБР, має докази по щонайменше п'яти епізодах одержання затриманими хабарів від видобувної компанії на загальну суму 300 тисяч доларів. У НАБУ вважають, що затримані діяли в інтересах згаданих депутатів.

Кошти, отримані злочинним шляхом, були спрямовані на підготовку законопроектів і підкуп посадових осіб Держгеонадр, Держгеокадастру, Держлісагентства, органів місцевого самоврядування, прокуратури та судів.

Зокрема, в інтересах компанії були розроблені законопроекти, що передбачають податкові пільги і звільнення компанії від мита на ввезення видобувного обладнання.

Посадові особи Держлісагентства затвердили перелік земель лісогосподарського призначення з ділянками, що вимагають рекультивації через незаконний видобутку бурштину. Виділення цих ділянок було узгоджено з Держгеонадрами.

Суди і прокуратура, в свою чергу, ініціювали і затвердили скасування дозволів, виданих раніше приватним компаніям.

Органи місцевого самоврядування та посадові особи Держгеонадр видавали спеціальні дозволи на користування надрами та погоджень, необхідних для видобутку бурштину.

Шести затриманим вручили повідомлення про підозру про вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України.

Стосовно двох депутатів детективи НАБУ підготували подання про позбавлення недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності та арешт.

Під час спецоперації було вилучено 100 кг бурштину, вогнепальну зброю та боєприпаси, комп'ютерну техніку, чернетки та копії документів, які є доказами злочину.

Читайте також: Подання на зняття імунітету з Розенблата та Полякова направлено генпрокурору – Ситник

Нагадаємо, 19 червня детективи НАБУ затримали охоронця-водія члена парламентської фракції БПП Борислава Розенблата при отриманні хабара, який призначався депутату за "вирішення питання з ліцензуванням видобутку бурштину". Сам Розенблат назвав затримання свого підлеглого провокацією.

Також повідомлялося, що гроші призначалися самому Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову. Директор НАБУ Артем Ситник повідомив про наміри ініціювати позбавлення їх депутатської недоторканності.

У рамках спецоперації, яка проводилася спільно з ФБР, НАБУ провів серію обшуків у помічників депутата і в Держлісагентстві.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter