Частина Львівського обласного перинатального центру запрацює до кінця року

ZAXID.NET 1

За два місяці Львівський обласний перинатальний центр прийме перших породіль. До кінця року обіцяють відкрити адміністративний та акушерський корпуси.

Ще 50 додаткових місць для майбутніх мам. На реконструкцію його закрили ще у 2013 році і лише зараз готують до здачі два перші корпуси довгобуду. Там облаштують палати, операційні та діагностичний центр.

«Це є пологове відділення і адміністративне відділення, де знаходяться лабораторії, рентген-кабінет. Це дуже. без цього працювати просто не можливо. Але без гінекології також неможливо працювати», ‒ каже лікар-неонатолог Львівського перинатального центру Ярослава Редик.

Тож наразі не знають, куди жінок кластимуть на збереження. А от оперувати та приймати пологи у новому корпусі зможуть. Тут для майбутніх мам буде близько півсотні місць. Працюватиме і реанімація новонароджених. У приміщеннях зробили ремонт, на черзі ‒ освітлення, каналізація, водопостачання та опалення.

«В нас внутрішні мережі частково готові, до 24-го числа будуть повністю готові, щоб ми могли подати сюди нормально тепло», ‒ повідомив т.в.о. начальника управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації Олег Пелих.

Персонал, кажуть, вже готовий. Законсервоване обладнання також чекає на складах.

«Певна, невелика кількість обладнання, закуплена ще в 2013 році, також на зберіганні, на складах. Все це зараз у розпорядженні управління капітального будівництва і ще зараз вони працюють. Можливо, вже оголосили торги на придбання обладнання нової частини десь в межах 50-ти мільйонів гривень», ‒ розповідає директорка обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак.

Цього року на ремонт з обласного та державного бюджету витратили 70 мільйонів гривень. Тепер шукатимуть кошти на решту закладу.

«Зараз ми знов звернемося в уряд і скажемо: це будова номер один для нас, для Львівської області, ви нам допоможіть. А ми з обласного бюджету теж виділимо певну суму грошей, це буде правильно, це буде чесно», ‒ каже заступник голови Львівської облради, Володимир Гірняк.

Сам ж центр розраховано на більш як двісті ліжкомісць. До реконструкції у центрі народжували близько 70 % львів'янок.