Улюкаєв виступив з останнім словом: Залишок життя я присвячую відстоювання прав людей. Пробачте мене, люди

Гордон 1
Улюкаєв виступив з останнім словом: Залишок життя я присвячую відстоювання прав людей. Пробачте мене, люди

Колишній глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв, виступаючи в суді з останнім словом, заявив, що доказів його причетності до отримання хабара немає і проти нього здійснили провокацію.

Трансляцію виступу оприлюднив на YouTube канал Life.

Екс-міністр зазначив, що під час слідства потерпілий спочатку "перетворився на свідка", а потім "розчинився між Ханти-Мансійськом і Римом, так само, як розчинився синергетичний ефект від операції щодо приватизації "Роснефти".

Улюкаєв наголосив, що щодо нього вчинили "жахливу провокацію", вигодонабувач якої "очевидний".

"Усе це треба розслідувати, і я впевнений, що це буде розслідувано. Слідство поспішило зшити справу, чорну справу, білими нитками. Сподіваюся і впевнений, що суд підніметься над інсинуаціями брехні, не дозволить забрати у літніх інвалідів-батьків їхнього сина, єдину опору у старості, а у маленьких дітей – батька", – розповів він.

Екс-міністр зазначив, що винен лише в тому, що йшов на компроміси заради кар'єри.

"Хочу зробити заяву, що я визнаю себе винним. Винним, звісно, не в тому, що мені тут висувають. Я винен у іншому. Протягом багатьох років я намагався служити громадянам Росії, дещо вдалося зробити для блага людей, але, як відомо, для вітчизни зроблено недостатньо, якщо не зроблено все. Я винен у тому, що часто йшов на компроміси, кар'єру і добробут ставив вище принципів, лицемірив", – заявив він.

Улюкаєв додав, що, потрапивши в біду, почав розуміти, як важко живуть люди в Росії і з якою несправедливістю вони стикаються.

"Решту життя я присвячую відстоюванню прав людей. Пробачте мені, люди", – підсумував він.

15 листопада 2016 року у Слідкомі РФ заявили про затримання Улюкаєва. За даними російських слідчих, чиновник отримав від Сєчина $2 млн за надання позитивної оцінки, що дало змогу "Роснефти" придбати державний пакет акцій "Башнефти".

Улюкаєв відмовився визнати провину. Під час судового засідання він заявив про провокацію хабара з боку ФСБ. За словами екс-міністра, Сєчин незадовго до зустрічі обіцяв пригостити його дуже смачним вином.

Обвинувачення попросило для Улюкаєва 10 років колонії суворого режиму. Російська прокуратура вважає, що своїми діями колишній міністр "підірвав авторитет влади і довіру до неї".