Україна хоче бути рівноправним партнером з Польщею - посол

Новое Время
Україна хоче бути рівноправним партнером з Польщею - посол

Посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що Київ виступає за діалог з Варшавою в спірних питаннях.

В інтерв'ю TVN24 посол підкреслив, що Україна побудувати стратегічне партнерство з Польщею і бути рівноправними партнерами.

"Ми хочемо бути рівноправними партнерами, і якщо є будь-які спірні питання, то ми повинні їх вирішувати під час розмов, переговорів і зустрічей", - сказав Дещиця.

Він також зазначив, що Україна завжди хотіла співпраці з Польщею і не робила жодного кроку, щоб загострити відносини.

"Ми виступаємо за кращі відносини з Польщею, і якщо є якась напруженість, то просто її необхідно зняти, можливо, зробити крок назад і зрозуміти один одного", - додав український дипломат.

7 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в українській політиці чимало "людей з націоналістичними і антипольськими поглядами".

За словами Дуди, вони не сприяють розвитку відносин між двома країнами. Виходячи з цього, польський лідер звернувся з проханням до президента Петра Порошенко прибрати таких політиків з української політичної сцени.

У відповідь президент Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшої ескалації напруги між двома країнами.

Варшава позитивно сприйняла цю пропозицію президента Порошенко.

2 листопада міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський анонсував запуск процедури яка унеможливить в'їзд в країну українцям, які сповідують "антипольські погляди ".

Крім того, Ващиковський вважає, що Київ "використовує" Варшаву розраховуючи, що вона за будь-яких обставин буде надавати свою підтримку.