Проект резолюції ООН щодо Криму є чітким сигналом до посилення тиску на Росію - Кулеба

Дзеркало Тижня 1
Проект резолюції ООН щодо Криму є чітким сигналом до посилення тиску на Росію - Кулеба

На його думку, спроби російської делегації повернутись до ПАРЄ є проявом саме зменшення тиску.

Нова резолюція з прав людини в анексованому Росією Криму, підтримана Третім комітетом Генеральної асамблеї ООН, є чітким сигналом до збільшення міжнародного тиску на Росію, вважає постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Нова резолюція ООН щодо Криму дуже важлива і для Ради Європи. Це чіткий сигнал, що потрібно збільшувати, а не зменшувати тиск на Росію", - написав він на своїй сторінці в Twitter.

На думку дипломата, спроби російської делегації повернутись до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) є проявом зменшення тиску.

"Плани щодо повернення росіян до ПАРЄ в січні 2018 - це саме зменшення тиску. РЄ має діяти відповідально і захищати, а не торгувати принципами", - додав Кулеба.

Читайте також: Геращенко засудила позицію Білорусі під час голосування за резолюцію ООН щодо Криму

Нагадаємо, напередодні Комітет із соціальних і гуманітарних питань і питань культури (Третій комітет) Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію з прав людини в анексованому Росією Криму.

"За" проект резолюції "Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" проголосувала 71 країна, "проти" - 25, утрималися від голосування 77 країн. Не підтримали проект резолюції, серед інших, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Китай, КНДР, Сербія, Узбекистан.

Він засуджує порушення й обмеження прав людини в анексованому Криму стосовно кримських татар, українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної "влади". А також примус до прийняття жителями півострова російського громадянства і служби в лавах російської армії.

У резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН  та забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами. А також заклик негайно скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу як "екстремістської організації".

Крім того, проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter