Мутко: Зараз я просто повинен бути поруч з тими спортсменами, які, я абсолютно впевнений, незаконно покарані

Гордон
Мутко: Зараз я просто повинен бути поруч з тими спортсменами, які, я абсолютно впевнений, незаконно покарані

Коментуючи скандал із рішенням Міжнародного олімпійського комітету (МОК) про відсторонення збірної РФ від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року, віце-прем'єр Росії Віталій Мутко заявив, що має намір залишитися поруч із покараними МОК спортсменами. Про це повідомляє РБК.

Говорячи про можливу відставку, Мутко заявив, що готовий до неї, "якщо це на користь комусь буде і потрібно", він підкреслив, що ці "рішення є кому ухвалювати", повідомляє видання "Р-Спорт".

"Перше – є кого відправляти у відставку. Друге – зараз я просто маю бути поруч із тими спортсменами, яких, я абсолютно впевнений, незаконно покарали. От і все. Ми всі відштовхуємося від того, що будь-яку олімпійську медаль у Сочі чесно завойовано, і ми будемо в судах – аж до цивільних судів – доводити", – підкреслив Мутко.

Говорячи про рішення, яким МОК довічно заборонив Мутку відвідувати Олімпійські ігри, він зазначив, що розцінює його як включення до "команди спортсменів", також відсторонених від Ігор.

"Мою санкцію я розцінюю так, що я в цій команді спортсменів і буду з ними до кінця, тому що кожну медаль із ними разом я допомагав їм завоювати", – додав російський віце-прем'єр.

У коментарі "Р-Спорт" він зазначив, що сподівався на "зважене рішення" з боку МОК, але воно вийшло "в дусі останнього часу, як це було з відстороненням, наприклад, нашої легкої атлетики тощо".

У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій звинуватило РФ у державній підтримці допінгу. У звіті зазначали, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" в роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві.

Екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який зараз живе у США, у травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які було взято в російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Він заявив, що Мутко і Нагорних керували допінг-програмою під час підготовки до змагань у Сочі.

Комісія МОК під керівництвом Деніса Освальда в листопаді 2017 року анулювала результати 25 російських учасників Ігор у Сочі.

4 грудня в МОК надійшли дані комісії Самуеля Шміда, яка вивчала інформацію про втручання російської влади в роботу національної антидопінгової системи. Рішення виконкому ухвалили після вивчення звіту комісії.

5 грудня рішенням виконкому Міжнародного олімпійського комітету від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року було відсторонено збірну Росії. Представники цієї країни зможуть виступити в Південній Кореї як нейтральні атлети. Російський прапор та іншу національну атрибутику не будуть демонструвати.

Жодного російського учасника Ігор 2014 року до змагань у Пхьончхані допущено не буде.

Також за рішенням МОК Мутка і його колишнього заступника Юрія Нагорних довічно усунули від будь-якої участі в Олімпіадах.