Земан заявив, що не проситиме вибачення за слова про Крим

Гордон 2
Земан заявив, що не проситиме вибачення за слова про Крим

Президент Чехії Мілош Земан не проситиме вибачення за свої заяви про Крим. Про це він сказав в інтерв'ю чеському каналу Barrandov TV, повідомляє видання Prague Daily Monitor.

За словами Земана, Україна не може вимагати від нього офіційних вибачень, оскільки він висловив свою особисту думку. Але навіть якби українська сторона чекала від нього вибачень, він не став би цього робити.

Президент Чехії нагадав, що раніше не раз називав захоплення Криму Росією незаконним, але зараз, за його словами, він не може уявити жодного російського уряду, який би повернув півострів.

10 жовтня Земан на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявив, що вважає анексію українського Криму Росією "завершеною справою". "На мою думку, буде якась компенсація для України – чи у фінансовій формі, чи нафтою і газом", – сказав чеський лідер. Він також закликав зняти санкції Євросоюзу з Російської Федерації.

Коментуючи пропозицію Земана, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що чеського президента вже "не виправити".

Спікер МЗС Чехії Міхаела Лагронова сказала, що позиція країни щодо антиросійських санкцій залишається незмінною, а заяву Земана про компенсацію коментувати не стала.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд пообіцяла, що український парламент відреагує на заяву президента Чехії наступного тижня.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Офіційно визнали Крим частиною Росії сама РФ, Афганістан, Венесуела, Куба, КНДР, Нікарауга і Сирія.