"Найкращий шахіст в історії" Гаррі Каспаров після 12-річної перерви повертається у спорт

5 канал

Колишній багаторазовий чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров у найближчий понеділок, 14 серпня, повертається у спорт. 54-річний гросмейстер вперше за 12 років візьме участь у офіційному змаганні. На турнірі зі швидких шахів та бліцу в Сент-Луїсі (США) він зіграє із дев'ятьма суперниками, передає DW.

Від організаторів Sinquefield Cup Каспаров отримав "wild card" – спеціальне запрошення, адже не мав можливості пройти загальну кваліфікацію, відзначається у повідомленні AFP.

У Сент-Луїсі відбудеться перша гра легендарного гросмейстера із російським шахістом, чемпіоном світу 2013 року в складі збірної РФ, Сергієм Карякіним.

У 2005 році Каспаров заявив, що закінчує шахову кар'єру, для того щоб присвятити себе політичній діяльності – після майже 20-річного домінування у міжнародних шахах. Є восьмиразовим переможецем Всесвітніх Шахових олімпіад, володарем 11 шахових "Оскарів". Каспаров одноосібно очолював рейтинг міжнародної організації шахістів ФІДЕ – з 1985 по 2006 рік із двома короткими перервами. Деякі експерти вважають Каспарова найкращим шахістом усіх часів.

Дивіться також фотогалерею: