Третій комітет ООН ухвалив оновлений проект "кримської" резолюції

5 канал
Третій комітет ООН ухвалив оновлений проект

Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив оновлену резолюцію щодо прав людини в Криму. Засідання відбулося у вівторок, 14 листопада, в Нью-Йорку – за участі представників Меджлісу кримськотатарського народу, а також українських правозахисників і дипломатів. Про це повідомляє "5 канал".

Оновлений документ вимагає від Росії зняти заборону на Меджліс в Криму – відповідно до рекомендацій Міжнародного суду ООН. А також забезпечити на півострові освіту кримськотатарською та українською мовами. За підтримку резолюції Третьому комітету Генасамблеї вже подякували Президент України та глава вітчизняного МЗС Павло Клімкін.

У Facebook Петро Порошенко написав: "Вдячні співавторам рішення та всім нашим союзникам за потужний сигнал російській окупаційній владі щодо міжнародної єдності і солідарності в питанні деокупації Криму".

А Павло Клімкін у Twitter коротко відзначив: "Резолюція сильніша – голосів більше. Всім дякую за роботу та підтримку. Разом працюємо далі".

Також Міністерство закордонних справ України опублікувало перелік країн, які голосували проти резолюції щодо Криму: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Сербія, ПАР, Сирія, Судан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.

Читайте також: Права людини в окупованому Криму: оновлена резолюція України отримала першу підтримку в ООН

Дивіться також фотогалерею: