Масштабна пожежа в старому будинку на Хрещатику: була загроза вибуху

Сегодня 2
Масштабна пожежа в старому будинку на Хрещатику: була загроза вибуху

Станом на 19:00 гасіння найбільшої пожежі в центрі Києва триває. Будівля колишнього центрального гастроному гасять за допомогою 24 одиниць пожежної техніки та понад 100 вогнеборців, на площі понад тисячу квадратних метрів.

"Гасіння вогню триває, станом на 18.45 полум'я було локалізовано. Була серйозна загроза поширення вогню на сусідні будівлі, але пожежники чітко спрацювали – відсікли стіну вогню водою. Тепер такої загрози немає. Але гасіння і заливка холодною водою триває. Будівля колишнього центрального гастроному дуже стара і складається з дерев'яних перекриттів, що ускладнює процес гасіння пожежі. З приміщення кафе, яке діяло в будівлі, пожежні витягли два кисневі балони, була загроза їх вибуху", – повідомили "Сегодня" в ДСНС Києва.

Там поки не називають точну причину загоряння, але не виключають і версію підпалу з корисливою метою. Хоча остаточні висновки повинні зробити експерти, коли погасять пожежу і обстежать пошкоджену будівлю.

Кияни дивуються, як могло статися загоряння фактично під стінами мерії. "Швидше за все його підпалили спеціально, щоб почати забудову цього старого кварталу. Кварталу, який просто дивом уцілів під час війни, коли весь Хрещатик був підірваний більшовиками і вигорів вщент. Хоча, його намагалися врятувати фашисти, що окупували місто", – говорить киянка Тамара Олійник.

До слова, кілька років тому, господарі будинку заявляли, що на місці центрального гастроному вони хочуть побудувати будинок по висоті не вище сусіднього ЦУМу. Швидше за все, найближчим часом варто очікувати проект новобудови і початку робіт. Аргументом може послужити те, що на Хрещатику не може стояти згоріла будівля.