З'явилась інформація, на яких питаннях Порошенко наголошував під час зустрічі з Меркель

Канал 24 1
З'явилась інформація, на яких питаннях Порошенко наголошував під час зустрічі з Меркель

Про це він розповів під час спільного брифінгу з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Маємо нові реалії: коли президент Росії Володимир Путін видав укази щодо визнання фейкових документів (які, видаються в "ЛДНР" – "24"), російський уряд розповсюдив рубльову зону РФ на окуповані території України... Також маємо конфіскацію активів, які належать Україні та українським громадянам на окупованих територіях... З урахуванням цих реалій маємо рішуче діяти далі, щоб повернути "Мінськ" в конструктивне русло, – зауважив президент.

Також він підкреслив, що сторони не бачать жодної альтернативи Мінським угодам, відтак наполягають на їхньому повному виконанні.

Читайте також: Зустріч Порошенка та Меркель: перші заяви

"Частину переговорів сьогодні буде присвячено підвищеню ефективності імплементації Мінська, у тому числі з Росією, а також тому, що потрібно зробити, щоб на Сході України було виконано вимоги щодо режиму припинення вогню, відведення важкої техніки та артилерії, звільнення заручників та імплементація усього безпекового комплексу, який є передумовою політичному процесу", – додав гарант.

Також він прокоментував і запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. За його словами, це є "остаточним виходом України з радянської імперії та остаточним поверненням України до родини європейських народів, а також визнанням реформ і змін, які відбулися в Україні за останні 3 роки".

Читайте також: Україна мусить змінитися, інакше користі від безвізу не буде, – Tagesanzeiger

Крім того, український лідер підкреслив, що зустріч з німецьким канцлером "проходить напередодні саміту G7, тому Україна дуже розраховує, що сицилійська зустріч продемонструє єдність цивілізованого світу з Україною".

"У травні ми чекаємо на завершення ратифікації Голландією Угоди про асоціацію", – наголосив Порошенко.