Олександр Кузьмук прокоментував причини вибухів на складах боєприпасів

ZIK 3

Часті вибухи на українських складах з боєприпасами відбуваються через недбальство і економію. Але самі ж вибухи швидше за все влаштували російські диверсанти.

Про це ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив екс-міністр оборони Олександр Кузьмук.

«Снаряди, які вибухнули на військових складах, не підлягали продажу. Жодній країні це не потрібно. Але де тримати протерміновані боєприпаси? Їх потрібно утилізувати. Коли я був міністром оборони, був щасливий, якщо в рік можна було утилізувати 24 тисячі тонн.

А мені потрібно було утилізувати 1,2 мільйона тонн! Тепер порахуйте, скільки знадобилося б років, аби утилізувати усі ці боєприпаси. Щодо того, як вони вибухали. Я вже зробив для себе висновки – стовідсоткове недбальство», – зазначив Олександр Кузьмук.

На переконання колишнього міністра, якщо хоча б один арсенал вибухнув, то у Збройних Силах вже мали бути прийняті такі міри, щоб цього не повторилося.

«Мені байдуже, чому це сталося, чи від недопалка, чи це була диверсійна група. Ці два моменти потрібно було передбачити. Мені здається, що це диверсійна робота. У нас війна чомусь обмежена лінією зіткнення. Але це не так. Вона йде по всій державі, тільки на передовій стріляють одне в одного, а тут війна іде іншими способами: когось підстрелили, когось підірвали, в Закарпатті «погуляли», – перераховує пан Кузьмук.

Як зауважив екс-міністр, те, що склади з боєприпасами охороняло так мало військових, це очевидне недбальство.

«Це наша безглузда економія на всьому. От не вистачає бійців у зоні АТО. І щоб не висмикувати вишколених бійців з передової і направляти на охорону складів, там збирають пенсіонерів і думають, що це буде нормально. Але, ще раз наголошую, що війна іде по всій території. В Україні в багатьох місцях потрібно посилити охорону», – порадив колишній міністр.