Уряд схвалив угоду з ЄК щодо виділення 50 млн євро на відновлення Донбасу

Тиждень

У середу, 6 грудня, Кабінет міністрів України схвалив підписання угоди з Єврокомісією щодо виділення 50 млн євро на відновлення Донбасу. Відповідне розпорядженя було схвалено у ході засідання уряду.

"Схвалити проект угоди про фінансування заходу "Підтримка ЄС для Сходу України". Уповноважити віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Климпуш-Цинцадзе Іванну Орестівну підписати зазначену угоду", – йдеться у розпорядженні.

При цьому загальна кошторисна вартість цього заходу становить 55,5 млн євро, а максимальний внесок з боку ЄС становить 50 млн гривень.

Зазначається, що період виконання угоди починається з моменту набрання чинності та закінчується через 108 місяців після цієї дати.Термін практичної реалізації - 84 місяці, завершального етапу - 24 місяці.

"Прийняття проекту розпорядження створить правові підстави для укладання угоди про фінансування заходу "Підтримка ЄС для Сходу України" з метою фінансування ЄК заході, спрямованих на сприяння миру, економічному відновленню та примиренню в східній Україні через соціальне та економічне відродження Донецької та Луганскьої областей на загальну суму 50 млн євро", – йдеться у пояснювальній записці.

Програма складається з кількох компонентів:

  • децентралізація та врядування (підтримка навчання та розвитку спроможностей, а також інвестиції в центри надання адміністративних послуг та центри соціальних служб),
  • економічне відновлення та розвиток ММСП (покращення доступу до фінансування, послуг та ринків за допомогою професійно-технічного навчання),
  • безпека громад та соціальна згуртованість (зміцнення існуючих груп громадян зі спільними інтересами, які відіграють провідну роль у стимулюванні міцних громадських зв'язків та підтримці комунікації між людьми),
  • секторальні реформи та структурні зміни (реалізація національної реформи охорони здоров'я в регіоні, національна та місцева спроможність у координації та розробці планів реагування на зруйновану інфраструктуру, відновлення надійних інформаційних потоків).

Раніше Міністерство закордонних справ Литви виділило 50 тисяч євро на гуманітарну допомогу постраждалим на Донбасі.

Як повідомлялось, Європейська комісія ухвалила рішення про надання Україні четвертого траншу макрофінансової допомоги обсягом 1,8 млрд євро.