В Єрусалимі спалахнули заворушення

Гордон
В Єрусалимі спалахнули заворушення

Пополудні біля стін Старого міста в Єрусалимі спалахнули заворушення, пише ізраїльське видання Inn.co.il.

Зазначають, що в сутичці з поліцією біля Шхемських воріт Старого міста в Єрусалимі взяли участь десятки арабів. На кордоні з Газою палестинці закидали камінням прикордонні загорожі. У Хевроні в заворушеннях узяли участь десятки палестинців.

Зазначають, що у Східному Єрусалимі, Юдеї та Самарії протягом останньої доби збільшилася кількість терористичних атак. Протестувальники кидають каміння і пляшки із запальною сумішшю. Біля села Рантіс кілька машин закидали камінням. Постраждалих унаслідок інцидентів не було.

6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував главі Білого дому за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди забезпечуватиме свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас повідомив, що визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю рівнозначне відмові США від ролі посередника в мирних переговорах. У 2014 році він пропонував зробити Єрусалим загальною столицею двох держав.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Великобританії Тереза Мей не підтримали рішення Трампа.

Рада Безпеки ООН 8 грудня збереться на засідання на прохання восьми держав у зв'язку з рішенням президента США.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамалла.