В Україні набув чинності закон, що дозволяє президенту призначати губернаторів

Гордон
В Україні набув чинності закон, що дозволяє президенту призначати губернаторів

15 листопада в Україні набув чинності закон № 2190-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби", який дозволяє президенту призначати голів державних адміністрацій.

Сьогодні документ опублікували в газеті "Голос України".

Закон скасовує положення про конкурсний відбір голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади, прописані в законі "Про державну службу".

Верховна Рада ухвалила його 9 листопада.

"Метою законопроекту є приведення окремих положень законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Кабінет Міністрів України" та "Про державну службу" у відповідність зі статтями 106, 116, 118 Конституції України", – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Закон "Про держслужбу" Верховна Рада ухвалила 10 грудня 2015 року. 18 грудня його підписав глава парламенту Володимир Гройсман, а 31 грудня – президент Петро Порошенко.

Ухвалення документа було однією з умов виконання Києвом угоди про фінансування контракту для України з розвитку держави, підписаного 13 травня 2014 року у Брюсселі.

Законом передбачено конкурсний порядок приймання на держслужбу та визначено порядок його проведення. Водночас вакантні посади, на які не оголошено конкурсу, підлягають скороченню. Серед вимог до держслужбовців – володіння державною мовою та наявність відповідного досвіду роботи.