Єврокомісія подала на Угорщину до суду через закон про вищу освіту

Новое Время
Єврокомісія подала на Угорщину до суду через закон про вищу освіту

Єврокомісія подала на Угорщину до Суду ЄС через угорський закон про вищу освіту.

Про це йдеться в заяві прес-служби ЄК.

Зокрема, угорський Закон про вищу освіту з поправками, внесеними 4 квітня 2017 року, непропорційно обмежує права університетів країн ЄС та інших країн в їх діяльності і повинен бути гармонізований з законодавством союзу.

У ЄК заявили, що закон в його новій редакції обмежує свободу вищих навчальних закладів, суперечить праву на освіту і свободу ведення бізнесу відповідно до Хартії основних прав ЄС.

Згідно з новим законом, іноземні університети, крім філії в Угорщині, повинні мати відділення в своїй країні. На думку критиків законодавчої ініціативи угорського уряду, вона націлена на ліквідацію незалежного Центрально-Європейського університету (ЦЄУ), заснованого американським меценатом Джорджем Соросом.

Влада критикує цей навчальний заклад за пропаганду "занадто відкритого і ліберального суспільства". ЦЄУ має статус приватного іноземного вузу з акредитацією в США, однак єдине його відділення знаходиться в Будапешті, і тепер він виявляється поза законом.

Новий закон про вищу освіту набув чинності в жовтні. Президент Центрально університету заявив, що в цьому випадку навчальний заклад не зможе приймати студентів після 1 січня.