Президія Верховного суду РФ відхилив скаргу за позовом про визнання незаконною реєстрації Путіна на виборах президента

Гордон
Президія Верховного суду РФ відхилив скаргу за позовом про визнання незаконною реєстрації Путіна на виборах президента

13 березня президія Верховного суду РФ відхилила подану днем раніше наглядову скаргу адвокатів кандидата в президенти Росії Ксенії Собчак за позовом про визнання незаконною реєстрації Володимира Путіна на виборах президента. Про це повідомив російський адвокат Ілля Новіков на своїй сторінці у Facebook.

"Тішить скорострільність Верховного суду РФ. У вівторок подаєш наглядову скаргу: "А нічого, що позов про зняття Путіна з виборів у вас розглянули без Путіна, тому що він ніби не зацікавлена особа?" У середу вже відповідь: "Нічого, все норм", – написав він.Собчак подала до Верховного суду Росії скаргу на реєстрацію Путіна як кандидата в президенти 14 лютого. У позові вона просила суд скасувати постанову ЦВК Росії від 6 лютого, якою чинного президента РФ було офіційно зареєстровано кандидатом на пост глави держави. Суд відмовив у задоволенні позову і 26 лютого відхилив апеляцію Собчак на це рішення.

12 березня адвокати Собчак подали наглядову скаргу за позовом. Новіков повідомив, що після виборів буде подано скаргу в Конституційний суд про порушення ЦВК ч. 3 ст. 81 конституції. За його словами, дві потрібні для подання скарги інстанції у Верховному суді юристи Собчак уже пройшли.

Собчак підкреслювала, що Путін уже тричі був президентом Росії і, відповідно до конституції РФ, більше не має права висувати свою кандидатуру на цей пост.

Згідно з ч. 3 ст. 81 конституції РФ, “одна і та сама особа не може обіймати посаду президента Російської Федерації більше ніж два терміни підряд“.