Дослідження рідких котів, росту вух і чашки з кавою. У США роздали Шнобелівські премії

Новое Время 1
Дослідження рідких котів, росту вух і чашки з кавою. У США роздали Шнобелівські премії

У Гарвардському університеті, США, пройшла 27 церемонія нагородження вчених за сумнівні досягнення в науці Шнобелівська премія.

Нагороди традиційно вручали справжні нобелівські лауреати Ерік Маскін (економіка, 2007 р.), Олівер Харт (економіка, 2016 г.) та Рой Глаубер (фізика 2005, р.)

Фізика. реологія кішок

Реологія - розділ фізики, що вивчає деформації і плинність речовини.

У своїй роботі доктор Марк-Антуан Фардін, досліджував в інтернеті знімки котів в судинах, і довів, що вони можуть перебувати одночасно в твердому і рідкому стані. Причому, дорослі коти розтікаються швидше, ніж молоді.

Анатомія. Ріст вух

Британець Джеймс Хіткот отримав премію за дослідження 1995 року Чому у людей похилого віку великі вуха ?. Він довів, що після 30 років вуха людини починають рости приблизно на 2 мм кожні 10 років.

Картинки по запросу big ears old man

Гідродинаміка. Чашка з кавою

Вчені з США та Південної Кореї довели, що кава в чашці розхлюпується мешьше, якщо йти повільно, а рідина в келиху для вина не розхлюпується якщо, навпаки, йти швидко.

Картинки по запросу waiter coffee

Пізнання. Близнюки

Вчені з Італії, Іспанії і Великобританії довели, що монозиготні (з однієї яйцеклітини) близнюки не можуть розрізнити один одного на фотографії.

Картинки по запросу близнюки сім'я

Акушерство. Плід і музика

Вчені з Іспанії довели, що плід краще реагує на музику якщо її програвати в піхву, а не у поверхні живота. За станом дитини вчені спостерігали за допомогою УЗД.

Картинки по запросу baby rocks ultrasound

Економіка. Вплив крокодилів на гральний бізнес

Вчені з австралії Меттью Роклофф і Ненсі Грір довели, що гравці, які потримали в руках крокодила, схильні робити більш високі ставки в казино. Виявилося, що мозок сприймає небезпеку схоже з почуттям везіння в грі.

Картинки по запросу Betting on Electronic Gaming Machines is Intensified by Reptile-Induced Arousal

Премія Миру. Апное та гра на діджеріду

Група вчених з Цюріхського університету довела, що гра на австралійському народному інструменті діджеріду полегшує симптоми апное (зупинка дихання під час сну) і знижує інтенсивність хропіння.

25 добровольців, які страждають від апное, протягом 4 місяців по 25 хвилин на день грали на діджеріду, чим зміцнили верхні дихальні шляхи і полегшили перебіг захворювання.

Шнобелівська премія проходить щорічно з 1991 року під час оголошення лауреатів Нобелівської премії. Спочатку вона передбачалася, як завуальована критика Нобелівської премії. Її організатором виступає сатиричний журнал Аннали неймовірних досліджень. Нагороди вручають за досягнення, які спочатку змушують сміятися, а потім задуматися.

Всіх лауреатів можна подивитися на сайті премії.