Будівництво "Північного потоку-2" загрожує спалахом "великої російсько-української війни" – Моравєцький

5 канал
Будівництво

Будівництво так званого "Північного потоку-2" (Nord Stream-2) створює напругу, що може перерости у велику російсько-українську війну. Про таке заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький перед візитом до Берліна, передає "Польське радіо".

На думку Моравецького, нині Україна – у відносній безпеці, оскільки контролює газові маршрути до Центральної Європи. А от друга гілка газогону "Північний потік" створює нові непотрібні вогнища напруги.

Так, після запуску Nord Stream-2 та відключення українських газопроводів, "Росія може у будь-який спосіб загострювати конфлікт, може атакувати всю країну. Nord Stream-2 – крок у цьому напрямі", переконаний прем'єр Польщі.

Він додає, що після завершення будівництва газогону більш ймовірним буде "спалах великої російсько-української війни".

При цьому Європа – завдяки інтерконекторам і терміналам зрідженого газу – має достатньо можливостей, аби забезпечити попит на імпортний газ у розмірі 180 млрд кубометрів на рік.

"Коротко кажучи, Nord Stream-2 є непотрібним, шкідливим, і він розділює західну спільноту", – наголосив Моравецький.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Нагадаємо також, що раніше Польща, Данія, Швеція, Литва і Румунія звернулися до Єврокомісії із закликом надати письмову оцінку впливу ініційованого Росією будівництва газопроводу "Північний потік-2".