Хто з "Народного фронту" може балотуватися в президенти: прогноз експерта

Канал 24 1
Хто з

Таку думку сайту "24" висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Читайте також: Турчинов відверто зізнався про враження від перебування на посаді президента

У Порошенка на парламентських виборах по-справжньому два конкурента. БПП – партія влади, яка сильна своєю демагогією – обіцянками. Тому конкурент у них, як не дивно, – Радикальна партія Ляшка. По-друге, – "Батьківщина". Ляшко буде своєю демагогією забирати голоси БПП, а Тимошенко лупитиме Порошенка, оскільки вони вже більше 10 років конфліктують, – наголошує Небоженко.

На переконання експерта, "Народний фронт" для БПП – не конкурент. "Фронтовики", говорить Небоженко, скоріше є антиросійськими лібералами. Але НФ треба знайти позицію національного лібералізму за умови, що вони дистанціюються від БПП. А якщо носитимуть туди-сюди велике політичне тіло Порошенка, то НФ розглядатимуть, як візок для БПП. Але в цій партії є чимало політиків, які можуть претендувати на пост президента України.

Секретар РНБО Турчинов спить і бачить, як принести благу вість Україні. Яценюк дивиться на свою біографію, і йому не вистачає для колекції тільки однієї президентської посади. Плюс міністр внутрішніх справ Аваков, – зазначає Віктор Небоженко.

При цьому, наголошує соціолог, вочевидь, на посту президента бачить себе і прем’єр Гройсман, який дружить з "Народним фронтом".

"Гройсман повірив у знаменитий американський шлях: хлопчик з Вінниці стає прем'єр-міністром. Чому ж тоді цьому літньому хлопчикові не стати президентом? В Україні будь-який прем'єр каже: я б міг бути президентом. Починаючи від Кучми. Прем'єрам завжди заважають президенти. Не треба дивитися на те, що Гройсман говорить якісь безглузді речі. А хто чув Порошенка до жовтня 2013 року?" – підкреслює Віктор Небоженко.

Політолог також не виключає, що Гройсман може посваритися з Порошенком і грюкнути дверима. Тим більше, що з точки зору Порошенка Гройсман зрадив президента, який витягнув його з маленького містечка і не посадив до в'язниці, а зробив прем'єром. А Гройсман, натомість, почав задумуватись про нову політичну силу.

Нагадаємо, 11 листопада на з’їзді "Народного фронту" екс-прем'єр України Арсеній Яценюк заявив про намір партії взяти участь у президентських і парламентських виборах у 2019 році. На з’їзді був присутній діючий прем’єр Володимир Гройсман. Раніше стало відомо, що парламентські фракції "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт" вийшли з переговорів про об’єднання в єдину політичну силу.