Україна ризикує втратити економічне зростання - МВФ

Сегодня
Україна ризикує втратити економічне зростання - МВФ

В Україні спостерігаються чинники, які можуть перешкодити стійкому економічному зростанню. Про це заявив перший заступник голови Міжнародного валютного фонду (МВФ) Девід Ліптон інтерв'ю "Економічній правді".

"Україна провела величезну роботу щодо стабілізації: відновлення контролю над бюджетом, подолання дефіцитів газової системи, відновлення конкурентоспроможності, рішення проблем банківської системи. Це все дуже важливі досягнення, які поставили Україну на шлях стійкого зростання. Однак є ризики повернення назад. Зростання заробітної плати в державному секторі і деяких частинах приватного сектора був дуже високим порівняно з інфляцією. Якщо така ситуація зберігатиметься, це негативно позначиться на рентабельності і конкурентоспроможності, і, врешті-решт, загрожувати повернути Україну туди, де вона була три роки тому", – вважає Ліптон.

За його словами, в разі розвитку такого сценарію Україна буде не в змозі конкурувати на міжнародному рівні.

"Також існує багато інших ініціатив, які можуть призвести до зростання бюджетного дефіциту і загрожувати стабільності країни. На шляху до сталого швидкого зростання України також вжити заходів вперед, як планувалося", – зазначив заступник голови МВФ.

Нагадаємо, Ліптон також застеріг владу України від гальмування реформ.

Як відомо, 14 вересня, МВФ озвучив поточні вимоги до України. Виконання завдань за планом реформ дасть країні можливість отримати п'ятий транш у рамках програми розширеного фінансування (EFF). При цьому Національний банк України розраховує, що Україна до кінця року отримає 2 мільярди доларів траншу від МВФ. Наступна місія Фонду прибуде в Києві вже у вересні, тобто протягом двох наступних тижнів, однак точні дати поки що невідомі.