Інтернет-асоціація України про проект закону про протидії тиску на бізнес: Під виглядом захисту бізнесу намагаються зняти всі застереження про вилучення серверів

Гордон
Інтернет-асоціація України про проект закону про протидії тиску на бізнес: Під виглядом захисту бізнесу намагаються зняти всі застереження про вилучення серверів

Сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся із представниками бізнесу, щоб обговорити урядовий законопроект щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес. Про це повідомляє урядовий портал.

Гройсман заявив, що законопроект входить до пакета законодавчих актів, ухвалення яких сприятиме пожвавленню ділової активності України, формуванню сприятливого ділового клімату і розвитку підприємництва, що дасть змогу досягти показників зростання економіки на рівні 5–7%.

У пояснювальній записці до законопроекту №7275 від 10.11.2017 йдеться, що документ створено для протидії зловживанням повноваженнями з боку правоохоронних органів у їхніх відносинах із бізнесом, зокрема щодо безпідставного вилучення органами досудового розслідування комп'ютерної техніки у суб'єктів господарювання, які фактично паралізують роботу суб'єктів господарювання.

"Як виявилося під час ознайомлення, законопроект у частині протидії незаконним вилученням серверів має зовсім протилежний зміст і замість поліпшення для бізнесу значно погіршує чинний закон, повністю розв'язуючи руки правоохоронцям. "Шедевр" законотворчості має такий вигляд: заборонено тимчасове вилучення електронних інформаційних систем... крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, яка на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження. Начебто існують інші формальні підстави вилучення серверів, ніж проведення дослідження! Водночас копіювання інформації, яка в чинному законодавстві є основним засобом вилучення електронних доказів, тепер пропонують здійснювати "у разі необхідності", – ідеться в заяві Інтернет-асоціації України, яка є в розпорядженні видання "ГОРДОН".

В асоціації кажуть, що це не перший випадок, коли під виглядом захисту бізнесу намагаються зняти всі застереження про вилучення серверів.

"Дії з вилучення електронних інформаційних систем є елементом руйнування бізнесу в державі. Обладнання на експертизі залишається роками через брак обладнання і фахівців, що призводить до технічного знищення майданчиків і необхідності перенесення бізнесом своїх електронних систем в інші країни", – заявив на нараді у прем'єр-міністра голова правління асоціації Олександр Федієнко.

"Інтернет-асоціація України неодноразово надавала законодавцям зважені та збалансовані пропозиції щодо вдосконалення протидії зловживанням правоохоронних органів під час вилучення серверів. Їх було повністю проігноровано утвореною Мін'юстом міжвідомчою робочою групою, принаймні в частині вилучення серверів. Залишається питання: кому вигідно дискредитувати гарні починання влади?" – ідеться в заяві асоціації.