Суд над Януковичем: вперше опубліковано "телефонні вказівки" радника Путіна (Відео)

5 канал
Суд над Януковичем: вперше опубліковано

Аудіозапис телефонних розмов радника президента Росії Сергія Глазьєва з іншими представниками російського уряду про планування анексії Криму та мітингів на Донбасі – заслухали на засіданні суду у справі обвинувачень Віктора Януковича в державній зраді. Подробиці розповіла кореспондент "5 каналу" Юлія Божко.

Телефонні розмови були записані у період з лютого по березень 2014 року в рамках контррозвідувальної операції. Заслуховували їх понад 5,5 годин – йдеться про десятки телефонних розмов. Зі слів військових прокурорів, на більшості з них можна впізнати голос Глазьєва, які віддає накази, заслуховує звіті та планує штурми й мітинги в Харківській, Одеській, Луганській, Одеській областях, обговорює події в Криму.

Ці записи демонструють вперше, раніше їх ніде не публікували. У цих телефонних розмовах також можна почути депутата Держдуми РФ Костянтина Затуліна, представників Меджлісу кримськотатарського народу і ще багатьох інших активістів. Записи демонструють, що радник президента РФ напряму віддавав накази губернаторам українських областей, що і як вони мають робити.

У телефонних розмовах двічі згадується Янукович. Перший раз – обговорюють, наскільки безпечним буде його участь в кримських подіях березня 2014 року. Вдруге – обговорюють прес-конференцію після втечі з України.

Адвокат Януковича (вже четвертий) наполягає, що на записах немає доказів причетності екс-президента до анексії Криму та інших подій. Вказує на відсутність документів, які б підтвердили законність записів. Прокурори ж відповідають, що такі документи існують, але не можуть бути пред'явлені, адже прослуховування відбувалось в рамках секретної контррозвідувальної операції.

Суд оголосив перерву. У четвер, 7 грудня, продовжать вивчати нові докази у справі державної зради Віктора Януковича. Також планується оголосити список свідків, що їх буде опитано 11 грудня.

Аби почути, як Глазьєва диктує помічниці губернатора Луганської області, що ОДА має заявити та яку прийняти постанову – дивіться відео:

Дивіться також фотогалерею: