Віце-прем'єр РФ Дворкович: Спортсменам варто їхати на Олімпіаду. Ми знаємо, що вони будуть представляти Росію

Гордон
Віце-прем'єр РФ Дворкович: Спортсменам варто їхати на Олімпіаду. Ми знаємо, що вони будуть представляти Росію

Віце-прем'єр-міністр Росії Аркадій Дворкович заявив, що російські спортсмени мають поїхати на Олімпіаду 2018 року в Пхьончхані в нейтральному статусі. Про це він сказав на форумі "Московської біржі" у Лондоні, повідомляє "Интерфакс".

За його словами, росіяни на Олімпіаді будуть мати форму з білим, червоним і синім кольорами, "і в будь-якому разі ми знаємо, що вони будуть представляти Росію".

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в Іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно дискваліфікував від будь-якої участі в Олімпіадах колишнього міністра спорту Росії Віталія Мутка, який обіймає сьогодні посаду віце-прем'єра, і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

Президент РФ Володимир Путін запевнив, що влада не буде перешкоджати відправленню російських спортсменів на Олімпіаду в нейтральному статусі.