Парубій відкрив Раду, в залі – 355 депутатів

Експрес
Парубій відкрив Раду, в залі – 355 депутатів
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове пленарне засідання парламенту.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим», - сказав він.
У сесійній залі зареєструватися 355 народних депутатів.
Першим блоком у порядку денному визначені питання ратифікації. Так, Рада має намір ухвалити президентські законопроекти: "Про ратифікацію Гарантійної угоди (Проект доступу до довготермінового фінансування) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку" (№ 0163), "Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA)" (№ 0164) та проект закону "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2018 року строку дії Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року" (№ 0169).
Зокрема, прийняття законопроекту № 0163 сприятиме подальшому розвиткові активного діалогу з МБРР щодо залучення в економіку України 150 млн дол. США довгострокових інвестицій.
Читайте також: Єврокомісар Ган їде до Києва на зустріч із Порошенко і Гройсманом
Законопроект № 0164 передбачає членство України в Агентстві IRENA, що сприятиме зменшенню залежності економіки України від імпорту традиційних енергоносіїв, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світових ринках та ефективності споживання паливно-енергетичних ресурсів.
У другому читанні заплановано розгляд законопроекту № 5592-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)" та проекту закону № 4670 "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України".
Також депутати розглянуть проекти постанов про проведення парламентських слухань на теми: реалізації міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату, а також про національну інноваційну систему.
Крім того, Рада розгляне у першому читанні два урядових законопроекти: № 6120 "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо уточнення деяких положень)" і № 6710 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо соціального захисту осіб з інвалідністю)".
Також депутати розглянуть проект постанови "Про деякі питання реалізації статті 48 Закону України "Про державну службу" в Апараті Верховної Ради України", якою передбачено заснувати 30 щорічних стипендій Верховної Ради для інтернів Програми стажування в Апараті ВР у розмірі мінімальної заробітної плати.
О 15:00 в сесійній залі заплановане проведення парламентських слухань на тему: Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації.