Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Канал 24 1
Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Дієтолог Олена Юдіна розповіла в інтерв'ю для "Единственная", що саме потрібно робити для прискорення обміну речовин.

Читайте також: 5 способів схуднення на малорухливій роботі

Метаболізм – це перетворення їжі в енергію, тобто процес, при якому організм перетворює те, що ви їсте і п'єте в енергію.

Які фактори впливають на метаболізм: - композитний склад тіла (чого більше в організмі-жиру або м'язової маси. Чим більше м'язів, тим вище метаболізм); - стать (чоловік або жінка: у чоловіків метаболізм вище на 5-10%, ніж у жінок); - вік (з віком метаболізм сповільнюється); - харчовий термогенез (енергія, яку організм витрачає на переварювання їжі); - фізична активність (загальне число калорій, які ви щодня витрачаєте в ході будь-якої діяльності).

Як прискорити метаболізм

Прискорити метаболізм можна в будь-якому віці. Головне, дотримуватися наступних правил.

Питний режим

Вода допомагає прискорити обмін речовин на 3%. Добова норма споживання чистої води 40 мл*1 кілограм фактичної маси тіла, розділена на 2. Наприклад: жінка з вагою 70 кілограмів повинна випивати 40*70:2 = 1400 мл води.

Випивайте щонайменше 1,5 літра води на день Випивайте щонайменше 1,5 літра води на день

Дробове харчування

Харчуватися необхідно 4-6 разів на день, тобто через кожні 3 години. Ті люди, які регулярно перекушують, в цілому за день з'їдають менше. І ні в якому разі не дозволяй собі голодувати. Голодування уповільнює обмінні процеси.

Додайте в раціон білок

Пісний білок сприяє підвищенню метаболізму, оскільки при його вживанні в їжу, організм витрачає в два рази більше калорій на його перероблення.

Їжте продукти, які розганяють обмін речовин

Введіть в раціон харчування продукти, які допомагають розігнати метаболізм. А саме: цитрусові, імбир, корицю, червоний гострий перець, зелений чай і каву (не більше 3-х чашок в день), цільнозернові крупи, броколі.

Додайте в раціон цитрусові Додайте в раціон цитрусові

Також введіть в раціон харчування продукти, що містять Омега-3 жирні кислоти: риба жирних сортів (скумбрія, оселедець, лососеві), лляне масло, рижієве масло, горіхи.

Сніданок

Той, хто відмовляється від сніданку – ніколи не пришвидшить свій метаболізм і не схудне. Саме сніданок дає поштовх обміну речовин.

Здоровий сон

Щоб розігнати метаболізм, потрібно спати не менше 8 годин на добу. Пам'ятайте, якщо не спати достатню кількість часу, прискорити обмін речовин неможливо.

Здоровий сон пришвидшить метаболізм Здоровий сон пришвидшить метаболізм