"Динамо" вимагає перенести матч із Маріуполя, де оголошений найвищий рівень терористичної загрози

ТСН

            "Динамо" вимагає перенести матч із Маріуполя, де оголошений найвищий рівень терористичної загрози

Гра запланована на 27 серпня.

Клуб "Динамо" (Київ) закликає футбольних чиновників перенести матч із Маріуполя на Донеччині в інше місто, оскільки масові зібрання в прифронтовому місті є небезпечними і для футболістів, і для вболівальників.

Такої позиції притримуються також в МВС, СБУ та Управлінні держохорони. Однак Федерація футболу та Українська прем'єр-ліга на перестороги не реагують. Про це йдеться в програмі ТСН.19:30.

Команда "Маріуполь" - колишній "Іллічівськ" - із нового сезону знову грає в Українській прем'єр-лізі - це найпрестижніший турнір в українському футболі. 27 серпня на місцевому стадіоні запланований матч "Маріуполь"- "Динамо" (Київ). Однак арена розташована за 20 кілометрів від фронту, а в самому місті діє "червоний рівень" загрози терактів, тобто - найвищий з усіх можливих. Тому клуб "Динамо" вирішив не ризикувати життям та здоров'ям футболістів і вболівальників, запропонував перенести матч у нейтральне місце.

"Враховуючи терористичні ризики, враховуючи рівень загрози під кольором "червоний", проведення матчів у Маріуполі на даний час, на сьогоднішній день, не є безпечним для учасників змагань, не є безпечним для глядачів, в тому числі для приїжджих глядачів", - ідеться в повідомленні.

На підтвердження своїх слів віце-президент "Динамо" демонструє листи одразу від трьох структур - МВС, СБУ та Управління держохорони.

У СБУ кажуть, що лише в липні відвернули два теракти, але їхня загроза не минула. А через матчі правоохоронцям надходять анонімні дзвінки з погрозами терористичного штибу.

"...в черговий раз акцентуємо вашу увагу на тому, що проведення футбольних матчів у місті Маріуполь є небезпечним та несе загрозу життю учасників спортивних заходів, у першу чергу терористичного характеру... Відмічаємо, що відповідно до пунктів 7, 11, 62 Регламенту ФІФА... рекомендації правоохоронних органів та спецслужб є обов'язковими для розгляду та врахування футбольними асоціаціями", - ідеться в зверненні заступника голови СБУ Віктора Кононенка.

Однак ні Федерація футболу України, ані Прем'єр-ліга досі не перенесли матч. І вже призначили час його проведення – 17:00.

Відео"Динамо" просить перенести матч із прифронтової зони

Голова Федерації футболу Андрій Павелко коментарів ТСН уникає. Натомість на офіційній сторінці федерація вивісила повідомлення про те, що поліція гарантує безпеку матчів у Маріуполі. На підтвердження - лист В'ячеслава Аброськіна, ще коли той був керівником Донецької обласної поліції. Однак, у "Динамо" звернули увагу на те, що дата на листі - завбачливо затерта, і наголошують, що лист застарілий, Аброськін уже працює в Києві, і має вже іншу думку. Зокрема, відтоді він уже висував претензії до маріупольського клубу за організацію безпеки одного з матчів, який навіть думали скасувати - у Маріуполь, мовляв, змушені були стягнули 70 металошукачів, працівники поліції та СБУ три дні охороняли стадіон.

Тепер Аброськін закликає не маніпулювати його старим листом, а слухати рекомендації нових очільників поліції області та інших відповідальних осіб. Ці особи – зокрема, в МВС - буквально позавчора оприлюднили свіжі застереження - тут і про "червоний рівень", і про те, що до Дня Незалежності зростають загрози обстрілів, зокрема, системами залпового вогню.

"Зважаючи на реальний стан загроз, проведення футбольного матчу сьомого туру розіграшу Прем'єр-ліги на стадіоні "Іллічівець" у місті Маріуполі вважаємо недоцільним та пропонуємо невідкладно розглянути питання щодо зміни місця його проведення", - говориться в листі за підписом першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового.

"Динамо" пропонує провести матч із маріупольцями або в Києві, або в будь-якому українському місті - наприклад, Запоріжжі. Якщо реакції на застереження спецслужб не буде, клуб залишає за собою право звернутися в спортивний арбітражний суд у Лозанні.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Олександра Шилка.

Приєднуйтесь до ТСН у Viber та отримуйте найважливіші новини просто у месенджер!