Турчинов: Якщо б я в 2014 році сказав людям, що у нас немає армії і вас нікому захистити, в країні розпочалося б хаос

Гордон
Турчинов: Якщо б я в 2014 році сказав людям, що у нас немає армії і вас нікому захистити, в країні розпочалося б хаос

Захист екс-президента Віктора Януковича в суді у справі про його держзраду вимагає, щоби свідок обвинувачення, секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов пояснив, чому вводив суспільство в оману щодо боєздатності Збройних сил України в лютому–березні 2014 року. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Суд долучив до матеріалів справи інтерв'ю Турчинова "Громадському" від 13 лютого, у якому секретар РНБО визнав: "Армія на початку 2014-го не могла захистити країну, я тоді казав неправду, що у нас сильні Збройні сили".

"Думаю, що суд розуміє. Якби я в ті дні вийшов на екрани і сказав: "Друзі, у нас немає армії, вас нікому захистити, нікому, на жаль, виконувати мої накази" – у країні міг би початися хаос. Я брав на себе цю відповідальність і несу її, за всі свої слова і дії", – заявив політик під час перехресного допиту в Оболонському суді.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк запитав, яку відповідальність Турчинов поніс за неправду, сказану під присягою, будучи головою Верховної Ради та виконувачем обов'язків президента. Почалася суперечка.

Турчинов заявив, що розумові здібності адвоката не дають йому змоги зрозуміти сенс сказаного.

В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Януковича в державній зраді, пособництві у веденні війни і посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей.

За словами Турчинова, на початку 2014 року Збройні сили України могли протиставити російській агресії тільки дві батальйонно-тактичні групи. Більшість українських військовослужбовців, співробітників СБУ та МВС, які під час анексії були у Криму, зрадили присягу, говорив секретар РНБО на початку 2017 року.