Ходорковський про протистояння Британії та Росії На дипломатичному рівні все буде дуже жорстко

Гордон
Ходорковський про протистояння Британії та Росії На дипломатичному рівні все буде дуже жорстко

Навряд чи протистояння між Великобританією та Росією перейде у військове, але дипломатично воно буде жорстким, таку думку в інтерв'ю виданню "Немецкая волна" висловив російський опозиціонер Михайло Ходорковський.

Відповідаючи на запитання, як далеко може зайти ескалація відносин між Москвою і Лондоном, що виникла після отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, який проживає у Великобританії, Ходорковський зазначив: "Якщо не враховувати останнього виступу Володимира Путіна, то я б сказав, що в підсумку ми все-таки маємо справу з нормальними людьми, вони не схильні до самогубства. Але останнє послання змусило мене трохи в цьому засумніватися".

Опозиціонер наголосив, що майже напевно Великобританія відповість Росії.

"На дипломатичному рівні все буде дуже жорстко. Я вважаю, що можливі дуже серйозні проблеми для російських спецслужб на другому, низовому, рівні. Я майже впевнений, що Великобританія відповість. Дізнаємося ми про це чи не дізнаємося, мені сказати складно. Якщо журналісти працюватимуть добре, то точно дізнаємося. Що стосується дипломатичного протистояння, воно, звісно, не перейде у військове. Воно буде дипломатичним, жорстким, можливо, вишлють посла, але за якийсь час ситуація нормалізується. Для чемпіонату світу з футболу це погана новина", – переконаний Ходорковський.

4 березня 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.

Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на ультиматум Лондона. МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 14 березня, що Москва поінформувала Лондон дипломатичними каналами про непричетність до отруєння екс-розвідника.

Сьогодні Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із Росією у відповідь на інцидент з отруєнням Скрипаля.

Рада Безпеки ООН скликала екстрене засідання.