Журналіст Ігор Мельник репрезентував свою ювілейну книгу про Львів

ZIK 2
Ігор Мельник разом з Романом Іваничуком. Фото з відкритих джерел
Ігор Мельник разом з Романом Іваничуком. Фото з відкритих джерел

Відомий журналіст, краєзнавець та громадський діяч Ігор Мельник представив свою нову книгу про Львів – «Вулиці Львова». Це вже десяте його видання про львівські далекі історії.

Презентація відбулася у Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка, передає кореспондент ІА ZIK.

Чим цікава книга – автор об’єднав усі минулі напрацювання, що накопичились в попередніх дев’яти виданнях. Також з’явилось вдосталь нової інформації, яка зацікавить як гостей міста, так і корінних львів’ян.

«Інформація зросла не тільки «вшир», але й в глибину. Тут, порівняно з першим виданням, яке створили у 2008-му, з’явилось удвічі більше як нової інформації, так й ілюстрацій. Місто росте – зростає й обсяг інформації», – зазначив журналіст.

Щоб видати книгу на понад 600 сторінок, пан Мельник неодноразово звертався до близько 300 джерел на різних мовах – українських, російських, англійських, польських. Були й італійські.

За його словами, з часу першої його книги Львів серйозно змінився.

«Відходять люди, про яких неодноразово згадував. Змінюється архітектура – багато історичних будинків та пам’яток зникають. Змінилась влада і політична система. З’явилось більше свободи думки та демократії. Прийшло, може не всім то подобається, більше економічної свободи. Хоч, з іншого боку, побільшало криміналу, послабшала правоохоронна система, що не дуже позитивно. Назагал – Львів дуже помінявся», – розповів пан Мельник.

Він згадав фразу політолога Тараса Возняка – «раніше у Львові відчувався запах заводів, тепер – більше запаху кави».

«Можливо, в цьому і є сенс. Але не кава і туризм мають бути основними ознаками Львова», – переконує пан Мельник.

За його словами, Львів – це насамперед креативний, освітній та інтелектуальний центр. Тут розвивається наука. І не тільки висока, а й прикладна – як ІТ-сфера. І саме у цих просторах має розвиватися місто.

У планах пана Ігоря спробувати себе в ролі письменника. Але до цього моменту він ще трохи хоче почекати.

«На все треба час. Може, колись, на старості, і займуся художньою літературою. Маю таку мрію», – резюмував Ігор Мельник.