Російського режисера, який називав українців "боягузливим народом", поховають на Новодівочому кладовищі

Експрес 2
Російського режисера, який називав українців

Сьогодні, 14 червня, на 83-ому році після важкої та тривалої хвороби з життя пішов Станіслав Говорухін. Сталось це в санаторії Барвиха, інформацію про смерть культурного діяча підтвердили вранці у Держдумі.

Станіслав Говорухін народився у Березниках, нині - територія Пермського краю. Вчився на геолога, і навіть працював за фахом, проте недовго: подався в асистенти режисера на Казанську студію телебачення. Трохи згодом вивчився ще й на режисера - після цього 20 років пропрацював на Одеській кіностудії.

"На відрізок мого життя, який залишився, я чудово розумію - не поїду ні в Київ, ні в Харків... А Одеса... Я з гидливістю ставлюсь до Одеси. До мешканців, які дозволили зробити зі собою таке. В Одесі ж мільйон з лишнім жителів! Одесити замовкли, злякались і сидять: боягузливий народ", - так Говорухін казав в інтерв'ю про тих українців, які не підтримали російську агресію.

Станіслав Говорухін був народним артистом Росії, сценаристом та режисером фільмів. Серед найвідоміших режисерських робіт Говорухіна: "Місце зустрічі змінити не можна", зняте 1979 року, "Десять негренят" 1987 року, "Ворошиловський стрілок" 1999 року. Загалом, за свою кар'єру зняв понад 20 художніх фільмів.

Окрім стрічок, Говорухін запам'ятався і політичною діяльністю. Зокрема, у 2000 році він навіть був кандидатом в президенти Росії - отримав 0,44% голосів виборців. На початках режисер критикував Путіна, проте в грудні 2011 очолив його виборчий штаб. В 2014 Говорухін підтримав анексію Криму, заявивиши, що "він ніколи, в приницпі, й не був українським", і що Росія правильно зробила, що повернула "свої території".

Через позицію та висловлювання, російському режисеру рік тому СБУ заборонила в'їзд в Україну. "Я й так не збирався, тому нічого страшного не бачу. Мене це ніяк не зачіпає, тому оскаржувати нема що", -- прокоментував Говорухін це рішення.

Поховають режисера в суботу на Новодівочому цвинтарі.

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Олена КОВАЛЬСЬКА