Порошенко нагадав про смерть проекту "Новоросія" і пообіцяв повернути Крим і Донбас (видео)

Дзеркало Тижня 2
Порошенко нагадав про смерть проекту

Кремлівський проект "Новоросія" проіснував менше року. Реанімувати його навряд чи вдасться.

Окремі райони Донецької та Луганської областей, а також Крим буде повернуто під суверенітет Української держави, заявив президент України Петро Порошенко.

"Проект "Новоросія" був похований. Україна відновить суверенітет над Донбасом і Кримом. - Порошенко", - написав прес-секретар президента Святослав Цеголко у своєму твіттері.

Читайте також: Проект "Новоросія" помер саме в Маріуполі – Пайетт

Термін "Новоросія" вперше з'явився у промови російського президента Володимира Путіна 17 квітня 2014 року. "Це Новоросія, і цей Харків, Луганськ, Донецьк, Херсон, Миколаїв, Одеса не входили до складу України в царські часи. Це всі території, які були передані в Україну в 20-ті роки радянським урядом", - сказав тоді Путін.

За даними Google, "Новоросії" не існувало в активній російській мові до 2014 року. Про "Новоросію" почали говорити лише з лютого 2014 року, а пік припав на серпень 2014 року і лютий 2015 року.

18 липня ватажок терористичного угруповання "ДНР", що діє в Донецьку під прикриттям російської окупаційної армії, Олександр Захарченко повідомив про створення нового проекту під назвою "Малоросія".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter