Субсідіантів в Україні стало менше

Сегодня
Субсідіантів в Україні стало менше

На опалювальний період субсидію на оплату комунальних послуг отримали 6,6 мільйона українських сімей. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

За даними відомства, 5,8 млн сімей отримали житлові субсидії, а ще 800 тис. – субсидії на тверде паливо.

Для порівняння, в квітні одержувачів субсидій було 7,5 млн сімей.

При розрахунку розміру субсидії на опалювальний сезон 2017/18 років бралися до уваги доходи за I і II квартал 2017 року. Субсидію автоматично нарахували всім тим, кому в травні цього року була перепризначена допомога на новий період.

Тим сім'ям, які не встигли оформити субсидію до початку опалювального сезону, будуть компенсовані жовтневі витрати на комунальні послуги. Будуть також компенсовані витрати на комунальні послуги за листопад в разі звернення за допомогою в грудні – протягом двох місяців з дати початку опалювального періоду.

Особи, які стали пенсіонерами, наприклад у вересні цього року, або пенсіонери, які перестали працювати, наприклад, в жовтні цього року, і не мають інших доходів крім пенсії, можуть оформити субсидію, виходячи тільки з одного доходу – пенсії. Для цього необхідно заповнити декларацію про доходи звернутися в управління соціального захисту населення.

Нагадаємо, як повідомляли в Мінсоцполітики раніше, в Україні почалася активна фаза монетизації субсидій. Так, половина жителів України, які претендували на компенсацію за зекономлені субсидії в опалювальному сезоні 2016-2017 років, вже її отримали.

Також Міністерство фінансів розробило проект нових правил монетизації субсидій щодо оплати житлово-комунальних послуг. Мінфін пропонує нараховувати субсидії не по соціальним нормам, а за фактичним обсягом спожитих послуг. Як вважають у відомстві, нова процедура може почати роботу вже з 1 січня 2018 року.