Війна у Середземному морі: навіщо Путіну Крим

Факти ICTV

Москва давно мріяла про порт у Севастополі, який відкриває перед нею вікно в Середземномор’я.

Про це на сторінках Bloomberg пише колишній командувач сил НАТО адмірал США Джеймс Ставрідіс, передає DT.UA.

– Ставрідіс наголошує, що з геополітичної точки зору, північ Туреччини, Босфорська протока і Дарданелли, які сполучають Егейське і Чорне моря, а також узбережжя кількох союзників НАТО тепер перебувають під тиском російської активності в Чорному морі, яку вона здійснює з Севастополя. Москва давно мріяла про цей кримський порт, який відкриває перед нею вікно в Середземномор’я. Після зміцнення контролю над базами на узбережжі в Сирії вона зможе зміцнити свій вплив в Середземному морі, кидаючи виклик НАТО так само, як і в Балтії.

Читайте: Делегацію російського Генштабу розвернули на шляху в ООН

Екс-командувач НАТО зауважує, що справа не лише в геополітиці. Серйозні економічні ініціативи Росії кидають виклик західним союзникам. Москву приваблює ідея побудови газотранспортних систем, які б сполучали три моря: Адріатичне, Балтійське і Чорне. Росія прагне контролювати Чорне море економічно у мирні часи, а також готова домінувати в регіоні в разі конфлікту із Заходом, – вважає Ставрідіс.

Нагадаємо, нещодавно Росія провела військові навчання Захід 2017, у яких було задіяно понад 40 тисяч військовослужбовців.