Могерини заявила, що Трамп не може скасувати ядерну угоду з Іраном

Гордон
Могерини заявила, що Трамп не може скасувати ядерну угоду з Іраном

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могерини заявила, що президент США Дональд Трамп не може скасувати угоди з ядерної операції з Іраном. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Європейської служби зовнішніх зв'язків.

"Це двостороння угода, воно не належить ні до жодної окремої країні, і жодна країна не може її припинити. Це багатостороння угода, яку було одноголосно схвалено у резолюції Ради Безпеки ООН. Це надійна угода, яка забезпечує гарантії та потужний механізм контролю того, що іранська ядерна програма існує і буде існувати винятково з цивільною метою", – заявила Могеріні.

На її думку, ядерна угода продемонструвала свою ефективність, і її важливо зберегти "в період гострої ядерної загрози".

"Європейський союз, як і раніше, повністю підтримує ядерну угоду з Іраном, а також повне і неухильне виконання її положень усіма сторонами", – додала Могеріні.

Сьогодні Трамп заявив, що Вашингтон не підтверджує повного дотримання Тегераном умов ядерної угоди, і заявив про намір консультуватися із союзниками про те, як вийти з неї.

Міністерство фінансів США занесло в санкційний список іранський "Корпус вартових ісламської революції" і чотири компанії.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.

За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.

У травні 2017 року президент США Трамп заявив, що Іран відповідає за нестабільність на Близькому Сході. За його словами, влада Тегерана фінансує постачання озброєння і навчання загонів бойовиків, які "несуть руйнування і хаос".

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР.

У липні заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Трамп намагається вивести США з ядерної угоди, переклавши всю відповідальність за її зрив на Іран.