Фрілансерство і робота вдома. Новий Трудовий кодекс вижене українців з офісів

АСН 3
Фрілансерство і робота вдома. Новий Трудовий кодекс вижене українців з офісів
Фрілансерство і робота вдома. Новий Трудовий кодекс вижене українців з офісів

Ухвалення нового Трудового кодексу в Україні сприятиме поширенню атипових форм зайнятості - віддаленої роботи, роботи за строковим договором тощо. Таку думку висловив експерт Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Новий Трудовий кодекс буде сприяти поширенню атипової зайнятості - по-перше, це строкові контракти, по-друге, тіньова зайнятість буде більше поширюватися, бо штрафи суттєво збільшуються - втричі за кожного неоформленого працівника", - зазначив експерт. За його словами, в ТК прописали "складну" конструкцію трудових відносин, згідно з якою необхідно, щоб робота виконувалася, щоб зарплата виплачувалася, але при цьому працівник повинен підкорятися правилам внутрішнього розпорядку, а роботодавець наділяється правом його контролювати.

При цьому Дудін додав, що реалізувати подібну модель при дистанційній роботі складно, проте саме такі форми зайнятості будуть набувати все більшого поширення зі зміною трудового законодавства. Також експерт наголосив, що для цілої низки професій, які пов'язані з ризиком для життя і здоров'я, треба заборонити використання термінових договорів. Зокрема, для будівельників, серед яких зараз популярний такий вид трудових відносин.

Нагадаємо, рівень зареєстрованого безробіття в Україні за підсумками жовтня скоротився до 1,1% в порівнянні з 1,2% місяцем раніше. Про це свідчать дані Державної служби статистики України. Так, у Держслужбі зайнятості зареєстровано 281,9 тис. безробітних українців, тоді як у вересні їхня кількість склала 303 тис. осіб. За місяць з обліку знялися 21,1 тис. осіб.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter