В уряді Іспанії заявили про втручання Росії у каталонський конфлікт

ТСН 5

            В уряді Іспанії заявили про втручання Росії у каталонський конфлікт

Москву звинувачують у підігруванні сепаратистам та у викривленні фактів.

В Іспанії широко обговорюється тема втручання Росії у конфлікт довкола Каталонії. Занепокоєння серед громадськості, яке через це виникло, примусило низку депутатів зареєструвати днями в іспанському парламенті відповідний запит уряду.

Читайте також: Конституційний суд Іспанії скасував "декларацію" про незалежність Каталонії

Між тим, факт "втручання у каталонську кризу з території Росії" визнав 10 листопада спікер правлячого кабінету Іньїго Мендес де Віго та міністерка оборони Марія Долорес де Коспедаль, які виступили на прес-конференції у Мадриді. Ну а провідні ЗМІ Іспанії стверджують, що залученість Росії у конфлікт має багатосторонній характер. Зазначається, зокрема, що російська пропаганда підігрує сепаратистам і нерідко при цьому викривлює факти.

ВідеоУ Каталонії з новою силою спалахнули протести

Ставка на радикалів

El Pais, у свою чергу, звертає увагу на своєрідну добірку російськими ЗМІ "експертів" для коментування подій довкола Каталонії. Йдеться, наприклад, про Адріане Селая, керівника "дослідницького центру" баскських лівих екстремістів EKAI. Цитується і маловідомий на батьківщині каталонський радикал Жозеп Енрік Фолк, постійний учасник форумів антиглобалістів, що проводяться у Росії.

Читайте також: Унаслідок напруження довкола референдуму Каталонія втратила 15 тисяч робочих місць

Як "авторитетів" залучають також Педро Інсуа, викладача філософії ультралівих поглядів, і каталонського "ультра" Енріка Равелло, відомого своїми ксенофобськими поглядами. До речі, він був запрошений в якості "спостерігача" у 2014 році на кримський референдум. Ці особи дружно висловлюються за свободу Каталонії, лають Іспанію та Євросоюз і, зрозуміло, вимагають скасувати санкції ЄС щодо Росії.

Чим пояснити російський інтерес до Каталонії

Професор Родрігес Реєс зазначає, що "є різні пояснення" втручання Москви в каталонський конфлікт. Поширену в Іспанії думку, що це робиться для "дестабілізації іспанської демократії і розвалу Євросоюзу", він вважає "спірною". Якщо ця версія правильна, зазначає політолог, то ми маємо справу з досить "наївними російськими пропагандистами". Адже "підірвати нашу демократію неможливо", швидше за все, мова йде лише про спробу "завербувати собі друзів". І робиться це в середовищі "політичних маргіналів" - сепаратистів, лівих і правих радикалів, резюмував професор.

Читайте також: Каталонським сепаратистам допомагає армія тролів, яка фінансується російським урядом – ЗМІ

Зі свого боку, посольство Росії у Мадриді теж відреагувало на ситуацію, що склалася. Посол Юрій Корчагін заявив в коментарі для іспанської преси, що розмови про "необ'єктивне висвітлення ситуації довкола Каталонії", а також про "руку Кремля" "абсолютно не відповідають дійсності". Він нагадав офіційну позицію Росії: конфлікт у Каталонії є внутрішньою справою Іспанії.