МОЗ прогнозує, що на грип і ГРВІ в цьогорічному епідсезоні захворіють до 7 млн осіб

ZAXID.NET 4

Міністерство охорони здоров'я прогнозує зростання захворюваності на грип та гостру респіраторну вірусну інфекцію в епідемічному сезоні 2017/2018 на 14% до 7 млн осіб порівняно з епідсезоном 2016/2017. Про це поінформували в Центрі грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Міністерства охорони здоров'я, повідомляють «Українські новини».

«Ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, даних про стан напруги імунітету до грипу в здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення в попередні сезони і з огляду на дані ВООЗ щодо штамів вірусів грипу, який ймовірно буде циркулювати в сезоні 2017-2018, можна очікувати збільшення кількості хворих на 14%», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що сезон захворюваності на грип та ГРВІ почався з жовтня і триватиме до середини травня наступного року і зараз є найбільший ризик заразитися цією недугою.

При цьому за перший тиждень жовтня (2-8 жовтня) на грип та ГРВІ в Україні захворіли 152 тис. осіб, що на 8,6% менше аналогічного періоду епідсезону 2016/2018. Найвищий показник захворюваності зареєстровано в Київській області (646,0 на 100 тис. населення), найменший - у Луганській (125,4 на 100 тис. населення).

Нагадаємо, що в Україні цього року циркулюватиме новий штам вірусу грипу «Мічиган», якого у нас раніше не було. Цей штам є доволі агресивним підвидом «свинячого грипу», який може призвести до важких ускладнень і навіть до летальних випадків. Небезпечний штам вірусу грипу «Мічиган» в Україні очікують вже у листопаді.