Богомолець: Те, що Моз називає реформою, є реальною боротьбою за 100 млрд

Гордон
Богомолець: Те, що Моз називає реформою, є реальною боротьбою за 100 млрд

Запропонована Міністерством охорони здоров'я України медична реформа не відповідає очікуванням громадян. Про це в ефірі телеканала NewsOne заявила народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець.

"Людей укотре ошукують. І те, що МОЗ називає реформою, насправді є боротьбою за 100 млрд. У чиїх вони зараз будуть руках? І це називається реформою. Є зовсім інший погляд на реформу", – сказала вона.

Нардеп підкреслила, що вона не проти медреформи.

"Вона обов'язково відбудеться. Для того щоб люди почувалися безпечно й захищено в державі, має бути введене обов'язкове медичне страхування, а ці закони зареєстровані в парламенті", – зазначила Богомолець.

За її словами, МОЗ "узагалі не розповідає", яку будує систему в Україні.

У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я. Реформа розрахована на три роки.

8 червня Верховна Рада взяла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії в медицині. Ним пропонують увести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь встановленим єдиним тарифом, затвердженим Кабміном щорічно.

Спікер парламенту Андрій Парубій пообіцяв, що медреформу розглянуть під час осінніх засідань.

11 вересня президент України Петро Порошенко закликав "не затягувати ситуацію" з реформою охорони здоров'я.

14 вересня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомила, що наступного тижня в Києві планують провести акцію проти ухвалення медреформи.