Люксембурзька мова може стати офіційною мовою в ЄС

Finance.UA 4
Люксембурзька мова може стати офіційною мовою в ЄС

Влада Люксембургу просуває свою мову і домагається її визнання офіційною в ЄС. Про це передає видання Euractive.

Зокрема, в публікації йдеться про те, що люксембурзькою мовою нині розмовляють менше ніж 400 тисяч осіб. В результаті чого ЮНЕСКО включила її в список “вразливих” мов. Щоб уникнути зникнення мови, останнім часом влада Великого Герцогства взялася просувати мову. Ще на початку січня в парламент країни подали законопроект, мета якого допомогти поширити люксембурзьку мову серед 590-тисячного населення країни, а також і за кордоном. “Ми вирішили розпочати переговори з європейськими інститутами, щоб досягти адміністративної угоди про використання діалекту”, – повідомило міністерство освіти Люксембургу.

“На практиці це означатиме, що кожен громадянин матиме право звертатися в європейські інституції люксембурзькою мовою та отримувати відповідь цією ж мовою”, – пояснили в міністерстві. Національний інститут статистики Люксембургу класифікує люксембурзьку мову як основну мову 55,8% населення, за нею ідуть португальська (15,7%) і французька (12,1%). Люксембурзька не була офіційно визнаною як національна мова до 1984 року. Тепер разом з французькою і німецькою мовами нею користуються в адміністративних і юридичних цілях.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки України повністю приймає рекомендації Венеціанської комісії щодо мовної статті закону “Про освіту” та погоджується з продовженням перехідного періоду для її імплементації до 2023 року.