Росія допомогла створити воєнізований загін найманців для допомоги лідера сербських сепаратистів у Боснії

Гордон
Росія допомогла створити воєнізований загін найманців для допомоги лідера сербських сепаратистів у Боснії

Росія допомагає створити воєнізований підрозділ лідеру сербських сепаратистів у Боснії і Герцеговині Мілорадові Додіку, повідомляє The Guardian із посиланням на боснійське міністерство безпеки.

У міністерстві підтвердили інформацію видання Žurnal, за даними якого в Боснії і Герцеговині створено загін "Сербська честь", який боротиметься із супротивниками Додіка. Загін профінансував Російсько-сербський гуманітарний центр.

За даними видання, один із лідерів загону – колишній сербський десантник Боян Стойкович пройшов підготовку у Москві. У загін вербують людей із "сербського злочинного світу", яких планують використовувати, якщо "опозиція намагатиметься перешкоджати функціонуванню влади" Республіки Сербської.

Міністр безпеки Боснії і Герцеговини Драган Мектич у коментарі виданню Klix.ba підтвердив, що спецслужби країни вже деякий час знають про діяльність загону.

"Нам удалося зібрати велику кількість даних про нього", – запевнив Мектич. Він уточнив, що не може надати детальнішої інформації, оскільки його відомство готує на цю тему доповідь до прокуратури.

Як писав "Коммерсантъ", у січні 2017 року Додік оголосив, що боснійським сербам треба вийти зі складу Боснії і Герцеговини і створити єдину державу із Сербією і сербськими територіями в Косові. На його думку, у Боснії і Герцеговині як у держави немає перспективи розвитку, тому Республіці Сербській і мусульмансько-хорватській федерації краще вийти зі складу країни.