Transparency International закликала Київ захистити антикорупційних активістів від переслідувань і насильства

Дзеркало Тижня 1
Transparency International закликала Київ захистити антикорупційних активістів від переслідувань і насильства

Антикорупційні активісти та журналісти-розслідувачі стають об'єктом інформаційних атак.

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International та її українське представництво звернулися до української влади з публічним закликом захистити антикорупційних активістів від переслідувань та нападів.

"Протягом останніх кількох місяців побили двох антикорупційних активістів з Харкова, які проводять розслідування спільно з Transparency International Україна. Вони вважають, що це пов'язано з їх роботою. Подібні повідомлення надходили і від активістів з Полтави та Одеси, а також від журналістів-розслідувачів з Києва", - сказано в заяві Transparency International, опублікованій на офіційному сайті організації в понеділок, 13 листопада.

В організації звернули увагу, що активісти стали мішенню для інформаційної атаки через свою роботу, "пов'язану з поверненням активів, які, як вважається, вкрав колишній президент Віктор Янукович".

Переслідування представників громадянського суспільства в Transparency International назвали "несподіваними і невиправданими".

"Громадяни України заплатили високу ціну за можливість позбавити свою державу корупції. Вони вийшли на вулиці, щоб протестувати проти корупції, і багатьох з них убили. Влада повинна вжити заходів, щоб захистити антикорупційних активістів і підтримати їхню боротьбу проти корупції", - підкреслила голова правління Transparency International Делія Феррейра Рубіо.

Вона також нагадала, що нормативні вимоги, які можуть бути використані для тиску на антикорупційних активістів, в Україні досі не скасували.

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала українську владу припинити тиск і переслідування громадських активістів, а також скасувати вимогу обов'язкового декларування надходжень неурядових організацій.

Читайте також: Transparency International судитиметься з двома прокуратурами і одним ДП через "гроші Януковича"

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада внесла зміни у ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

У липні президент України Петро Порошенко вніс у Раду законопроекти про скасування е-декларування для антикорруцпионных організацій та запровадження публічної звітності для всіх неурядових організацій.

Детальніше про проблему невідповідності прийнятих в Україні законів конституційним гарантіям прав і свобод громадян читайте у статті Олександра Банчука "Свобода, яку ми втрачаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter