У Лаврова нарешті визнали, що у Сирії гинуть російські найманці

Канал 24
У Лаврова нарешті визнали, що у Сирії гинуть російські найманці

Про це під час брифінгу заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, пише видання "Дождь".

Читайте також: У зв'язку з чим має оголошуватися жалоба? – у Кремлі відхрестились від вбитих росіян у Сирії

Захарова наголосила, що не йдеться про російських військовослужбовців. За її словами, повідомлення про загибель десятків і сотень громадян Росії в результаті удару – "класична дезінформація".

За попередніми даними, внаслідок збройної атаки, причини якої зараз з'ясовуються, мова може йти про загибель п'яти осіб, ймовірно, громадян Росії. Є й постраждалі, але все це вимагає перевірки, в тому числі і в першу чергу, їхнього громадянства, – цитують речницю МЗС Росії російські ЗМІ.

У російському МЗС не заперечують, що в зонах конфлікту перебуває "велика кількість громадян з усіх регіонів світу, в тому числі й Росії".

За словами Захарової, цілі їх перебування в "гарячих точках" – різні, в тому числі участь в бойових діях.

Читайте також: Найманець "Вагнера", який вижив після авіаудару в Сирії, розповів деталі події

"Ці люди не звертаються до державних органів за оформленням свого виїзду, то вони потрапляють в зони бойових дій різними шляхами, в тому числі нелегальними", – виправдовувались у Лаврова.

Раніше у Кремлі від вбитих у Сирії російських найманців відхрещувались.

7 лютого міжнародна коаліція у Сирії на чолі з США нанесла авіаудар по військах режиму Башара Асада поблизу сирійського населеного пункту Хішам на березі річки Єфврат.

За різними даними, загинуло понад 200 бійців проурядових сил. Пізніше стало відомо, що у Сирії ліквідували найманців російської приватної військової компанії "Вагнер", серед яких було чимало тих, хто раніше воював на Донбасі.