Чубаров: "Після деокупації українським журналістам належить знайти слова для жителів Криму"

Цензор.НЕТ
Чубаров:

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.реалії, про це на церемонії нагородження переможців конкурсу професійної журналістики "Честь професії 2017" в Києві 19 травня заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Найскладніше буде знайти слова, щоб ті люди, які зараз в Криму, а вони там дуже різні, щоб вони знову повірили. І ті, хто не втратили довіру, і ті, хто якимось чином обманулися. Я знаю точно, що тих, хто знайдуть ці слова, багато серед людей саме вашої професії, серед журналістів", - зазначив Чубаров.

Він також звернув увагу на те, що під час російської анексії Криму саме журналісти намагалися пояснити кримчанам те, що відбувалося насправді.

Читайте також: В окупованому Криму продовжують дорожчати продукти, - Кримстат

"Мені іноді було дуже соромно. Вони були в таких ситуаціях, які були для них небезпечними, а політики, які були в Криму, не були там. Ті люди такий авторитет отримали... Частина з них зараз у Криму. Вони зберегли честь, вони пішли з журналістики - тимчасово. Бо в окупованому Криму і в Росії немає журналістики, а є пропаганда. Частина з них - тут, в Києві, в інших регіонах України", - додав Чубаров.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією "Хізб ут-Тахрір".

Читайте також: У РФ не працює жоден український телеканал, і це нікого не хвилює, - Ірина Геращенко

Кримінальну справу завели, зокрема, на кримського журналіста Миколу Семену. Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, в тому числі Миколи Семени.