Президент Чехії відмовився приносити вибачення за слова про "продаж" Криму

Новое Время
Президент Чехії відмовився приносити вибачення за слова про

Президент Чехії Мілош Земан відмовляється вибачатися за свої заяву про необхідність Україні "узаконити" анексію Криму, прийнявши від Росії компенсацію. Він пояснив своє рішення тим, що висловив особисту думку.

Про це він сказав у четвер, 12 жовтня, в інтерв'ю телеканалу TV Barrandov, повідомляє Prague Monitor.

Він вважає, що офіційний Київ не може вимагати офіційних вибачень, оскільки він відкрито заявив, що висловлює свою особисту думку. Земан сказав, що Україна може зажадати, щоб він вибачився, але він цього не робитиме.

При цьому Земан підкреслив, що він неодноразово називав захоплення Криму незаконним в минулому.


ПО ТЕМЕ


Земан відомий своїми різкими словами й підтримкою Москви і Пекіна. У вівторок, 11 жовтня, президент Чехії в зверненні до депутатів ПАРЄ заявив, що вважає захоплення Росією Криму "завершеною справою", і запропонував "узаконити" анексію півострова і виплатити Україні компенсацію.

"Але що найважливіше: Крим знаходиться у володінні Росії, і я не можу уявити жодного російського уряду, який би відмовився від Криму", - пояснив свою позицію Земан.

Україна різко негативно відреагувала на заяву Земана. Президент України Петро Порошенко на пленарному засіданні ПАРЄ в той же день розкритикував ініціативу Мілоша Земана про "продаж" Криму.

У свою чергу чеський прем'єр Богуслав Соботка подчекнул, що заява Земана різко розходиться з тим курсом зовнішньої політики, якого дотримується уряд Чехії.