Субсидія "з'їсть" підвищення зарплат і пенсій за новим законом ЖКГ — експерт

АСН 1
Субсидія
Субсидія з'їсть підвищення зарплат і пенсій за новим законом ЖКГ — експерт

Новий закон про житлово-комунальне господарство (ЖКГ) призведе до зростання тарифів, а на субсидію піде підвищення зарплат і пенсій. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передає кореспондент АСН.

"Якщо закон запрацює на повну потужність, то це призведе лише до зростання комунальних платежів та збідніння населення, тому що ми поки не бачимо зростання добробуту сімей, а те підвищення, яке анонсується, буде відверто з'їдено в субсидіях", — зазначив експерт.

За його словами, він містить багато дріб'язкових нововведень, які підуть на користь не населення, а забезпечать додатковий дохід природних монополій і майбутнім керуючим компаніям.

При цьому Сергієнко зазначив, що, в свою чергу, додатковий дохід домогосподарств у вигляді підвищення мінімальної зарплати і пенсії відіб'ється на величині субсидії, тому не дасть ніякого реального ефекту.

Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації і дерегуляціі в сфері житлово-комунальних послуг, підвищення їх якості, забезпечення контролю над їх здійсненням оновленню житлового фонду та підвищення ефективності його управління.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter