У ФБР прокоментували співпрацю з НАБУ. Текст заяви

Еспресо.TV

Співробітники ФБР працюють з НАБУ в межах визначених Меморандумом про порозуміння, підписаним в червні 2016 року

Про це йдеться в офіційній заяві ФБР з приводу характеру роботи цієї державної агенції США в Україні, текст якого опублікув "Голос Америки".

Зазначається, що цей меморандум дозволяє ФБР надавати НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі допомогу у сфері розслідувань, підготовки розвитку.

У ФБР наголошують, що їхні співробітники працюють за цим напрямком у НАБУ на тимчасовій основі.

"ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами визначеними Меморандумом щодо порозуміння. Співробітники ФБР працюють за цим напрямком у НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі на підтримку відносин між сторонами. Ці спеціальні агенти та аналітики не є оперативними. Будь-які заяви про протилежне - неправдиві", - наголошують в держагенції США.

У заяві також зазначають, що ФБР працює з правоохоронними агенціями у цілому світі, щоб розслідувати корупцію.

"Викорінення корупції є пріоритетом для ФБР і ми постійно працюємо з нашими партнерами у правоохоронних агенціях в цілому світі, щоб розслідувати корупцію та надати допомогу, коли нас про це просять. Ми цінуємо наші відносини з НАБУ та САП і вважаємо, що їх співробітники професіонали та заслуговують на довіру. НАБУ та САП це молоді організації, які зіткнулись із великими викликами у роботі, яку вони здійснюють для України. ФБР буде і надалі надавати НАБУ та САП підтримку та допомогу, яка їм необхідна у їх важливій роботі заради народу України", - йдеться у заяві.

Зазначається, що пізніше ФБР додали до первинного тексту наступне речення: "У боротьбі з корупцією усі правоохоронні органи мають працювати спільно".

Читайте також: Детектив-антикорупціонер став другом чиновниці, щоб дати їй хабар. Чим закінчилась спецоперація НАБУ