Вчені розкрили таємницю походження цивілізації з острова Пасхи

Дзеркало Тижня 1
Вчені розкрили таємницю походження цивілізації з острова Пасхи

Стародавні люди виявилися родичами полінезійців.

Генетики розшифрували ДНК давніх жителів острова Пасхи і прийшли до висновку, що ті були родичами полінезійців, які ніколи не контактували з іншими людьми до прибуття на острів європейців. Висновки дослідників опубліковані в журналі Current Biology.

У ході дослідження вчені відновили і розшифрували ДНК, яка була витягнута з кісток п'яти стародавніх мешканців острову, чиї останки були знайдені у 1980-х роках у містечку Анакена і вивезені в музей Кон-Тікі в Норвегії.

Три з них, як відзначають вчені, жили до приходу європейців на острів Пасхи, в 1445-1624 роках, а два інших – незадовго до або вже в часи панування рабовласників, на початку ХІХ і ХХ століть.

І геноми мітохондрій, і інші обривки ДНК однозначно вказали на те, що жителі острова Пасхи жили в ізоляції кілька тисяч років після свого прибуття на цю землю, та не контактували з індіанцями або іншими народами планети до початку XVIII століття, коли острів був відкритий мореплавцями з Європи.

Де знаходиться батьківщина загадкових людей з острова Пасхи? Поки на це питання немає однозначної відповіді, однак найбільше їхня ДНК схожа на те, як влаштований геном людей, що живуть сьогодні в південній частині Полінезії.

Читайте також: Вчені пояснили здатність людей доживати до старості

Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.

За матеріалами: РИА Новости / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter