Климпуш-Цинцадзе: Для перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС потрібна позиція всіх країн Євросоюзу

Гордон
Климпуш-Цинцадзе: Для перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС потрібна позиція всіх країн Євросоюзу

Для перегляду Угоди про асоціацію України з Євросоюзом потрібна позиція всіх країн – членів ЄС. Про це у коментарі "Укрінформу" сказала віце-прем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, можна нашкодити "самим роздуванням цієї теми у такий незбалансований спосіб".

"Для перегляду Угоди одна зі сторін – або ЄС, тобто всі країни-члени, або Україна – мають для себе визначити, що якась частина документа настільки не виконується, що це становить причину спору. В Угоді прописані механізми, які мають забезпечити висловлення цієї позиції, проведення консультацій і обговорення на Раді асоціації. Тобто для того, щоб перегляд Угоди став предметом спору, це має стати позицією ЄС. На даний момент ми бачимо, що є велика кількість європейських країн, які тверезо дивляться на ситуацію, чують позицію України і готові спокійно чекати висновків Венеціанської комісії (щодо закону "Про освіту". – "ГОРДОН")", – сказала вона.

Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС 16 жовтня ухвалення будь-яких рішень щодо перегляду Угоди про асоціацію не планують, а буде тільки дискусія.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.

Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.

10 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав український закон "ганебним і безчесним" і розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

9 жовтня Сіярто заявив в Ужгороді, що український закон "Про освіту" порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. За його словами, закон виключає можливість діяльності угорських шкіл в Україні і відбирає право навчатися рідною мовою у школярів середніх і старших класів.

12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила стурбованість новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслюють, що новий закон призведе до значного скорочення прав національних меншин. Українська делегація, за винятком Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.